Mochi, Cakes & Bread

Soft, Chewy, and Fluffy.

Experience the best of Japan and Korea’s bakery! From cloud-like fluffy breads and soft sponge cakes to perfectly chewy authentic mochi. We’ve curated the top-trending Asian treats and timeless classics all in one place. Whether it’s for breakfast or a tea-time indulgence, find your favorite sweet escape here!

Skip to results list

Active filters:

29 items
Column grid
Column grid

Filter

Active filters:

  • Atom Baumkuchen cake banana flavor 80g

    Atom Baumkuchen cake banana flavor 80g

    Atom Baumkuchen cake banana flavor 80g

    €2,80
    Sale price  €2,80 Regular price 
    Unit price €35,00/kg
  • Atom Baumkuchen cake chocolate flavor 80g

    Atom Baumkuchen cake chocolate flavor 80g

    Atom Baumkuchen cake chocolate flavor 80g

    €2,80
    Sale price  €2,80 Regular price 
    Unit price €35,00/kg
  • Atom Baumkuchen cake strawberry flavor 80g

    Atom Baumkuchen cake strawberry flavor 80g

    Atom Baumkuchen cake strawberry flavor 80g

    €2,80
    Sale price  €2,80 Regular price 
    Unit price €35,00/kg
  • Kubota Daifuku Blueberry Mochi 8pc 200g

    Kubota Daifuku Blueberry Mochi 8pc 200g

    Kubota Daifuku Blueberry Mochi 8pc 200g

    €5,50
    Sale price  €5,50 Regular price 
    Unit price €27,50/kg
  • Kubota Daifuku Chocolate Cream Mochi 8pc 200g

    Kubota Daifuku Chocolate Cream Mochi 8pc 200g

    Kubota Daifuku Chocolate Cream Mochi 8pc 200g

    €5,50
    Sale price  €5,50 Regular price 
    Unit price €27,50/kg
  • Kubota Daifuku Lychee Mochi 8pc 200g

    Kubota Daifuku Lychee Mochi 8pc 200g

    Kubota Daifuku Lychee Mochi 8pc 200g

    €5,50
    Sale price  €5,50 Regular price 
    Unit price €27,50/kg
  • Kubota Daifuku Melon Mochi 8pc 200g

    Kubota Daifuku Melon Mochi 8pc 200g

    Kubota Daifuku Melon Mochi 8pc 200g

    €5,50
    Sale price  €5,50 Regular price 
    Unit price €27,50/kg
  • Kubota Daifuku Peach Mochi 8pc 200g

    Kubota Daifuku Peach Mochi 8pc 200g

    Kubota Daifuku Peach Mochi 8pc 200g

    €5,50
    Sale price  €5,50 Regular price 
    Unit price €27,50/kg
  • Kubota Daifuku Yuzu Mochi 8pc 200g

    Kubota Daifuku Yuzu Mochi 8pc 200g

    Kubota Daifuku Yuzu Mochi 8pc 200g

    €5,50
    Sale price  €5,50 Regular price 
    Unit price €27,50/kg
  • Lotte choco pie 12p 336g

    Lotte choco pie 12p 336g

    Lotte choco pie 12p 336g

    €6,80
    Sale price  €6,80 Regular price 
    Unit price €20,24/kg
  • Lotte choco pie green tea flavor 12p 336g

    Lotte choco pie green tea flavor 12p 336g

    Lotte choco pie green tea flavor 12p 336g

    €6,80
    Sale price  €6,80 Regular price 
    Unit price €20,24/kg
  • Natural Yeast Bread Hokkaido Cream 95g

    Natural Yeast Bread Hokkaido Cream 95g

    Natural Yeast Bread Hokkaido Cream 95g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €27,37/kg
  • Natural Yeast Bread Maple 95g

    Natural Yeast Bread Maple 95g

    Natural Yeast Bread Maple 95g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €27,37/kg
  • Natural Yeast Bread Rich Chocolate 95g

    Natural Yeast Bread Rich Chocolate 95g

    Natural Yeast Bread Rich Chocolate 95g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €27,37/kg
  • Natural Yeast Bread Uji Matcha 95g

    Natural Yeast Bread Uji Matcha 95g

    Natural Yeast Bread Uji Matcha 95g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €27,37/kg
  • Orion choco pie with marshmallow filling 6p 234g

    Orion choco pie with marshmallow filling 6p 234g

    Orion choco pie with marshmallow filling 6p 234g

    €4,50
    Sale price  €4,50 Regular price 
    Unit price €19,23/kg
  • Q mico mochi calamansi 80g

    Q mico mochi calamansi 80g

    Q mico mochi calamansi 80g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €32,50/kg
  • Sakuraseika Amaou castella strawberry cake 93g

    Sakuraseika Amaou castella strawberry cake 93g

    Sakuraseika Amaou castella strawberry cake 93g

    €4,80
    Sale price  €4,80 Regular price 
    Unit price €51,61/kg
  • Sakuraseika castella cake Okayama white peach 120g

    Sakuraseika castella cake Okayama white peach 120g

    Sakuraseika castella cake Okayama white peach 120g

    €4,80
    Sale price  €4,80 Regular price 
    Unit price €40,00/kg
  • SSP Japanese style coconut pandan mochi 210g

    SSP Japanese style coconut pandan mochi 210g

    SSP Japanese style coconut pandan mochi 210g

    €3,60
    Sale price  €3,60 Regular price 
    Unit price €17,14/kg
  • SSP Japanese style matcha mochi 210g

    SSP Japanese style matcha mochi 210g

    SSP Japanese style matcha mochi 210g

    €3,60
    Sale price  €3,60 Regular price 
    Unit price €17,14/kg
  • SSP Japanese style peanut mochi 210g

    SSP Japanese style peanut mochi 210g

    SSP Japanese style peanut mochi 210g

    €3,60
    Sale price  €3,60 Regular price 
    Unit price €17,14/kg
  • SSP Japanese style red bean mochi 210g

    SSP Japanese style red bean mochi 210g

    SSP Japanese style red bean mochi 210g

    €3,60
    Sale price  €3,60 Regular price 
    Unit price €17,14/kg
  • SSP Japanese style taro mochi 210g

    SSP Japanese style taro mochi 210g

    SSP Japanese style taro mochi 210g

    €3,60
    Sale price  €3,60 Regular price 
    Unit price €17,14/kg
  • SSP Mini Mochi Blueberry 80g

    SSP Mini Mochi Blueberry 80g

    SSP Mini Mochi Blueberry 80g

    €2,80
    Sale price  €2,80 Regular price 
    Unit price €35,00/kg
  • SSP Mini Mochi Lychee 80g

    SSP Mini Mochi Lychee 80g

    SSP Mini Mochi Lychee 80g

    €2,80
    Sale price  €2,80 Regular price 
    Unit price €35,00/kg
  • SSP Mini Mochi Mango 80g

    SSP Mini Mochi Mango 80g

    SSP Mini Mochi Mango 80g

    €2,80
    Sale price  €2,80 Regular price 
    Unit price €35,00/kg
  • SSP Mini Mochi Passion Fruit 80g

    SSP Mini Mochi Passion Fruit 80g

    SSP Mini Mochi Passion Fruit 80g

    €2,80
    Sale price  €2,80 Regular price 
    Unit price €35,00/kg
  • SSP Mini Mochi Strawberry 80g

    SSP Mini Mochi Strawberry 80g

    SSP Mini Mochi Strawberry 80g

    €2,80
    Sale price  €2,80 Regular price 
    Unit price €35,00/kg