Skip to content
  • Home page
  • 🔥Hot Now🔥
    • Jelly B Konjac Jelly pouches in assorted flavours Jelly B – Drinkable Konjac Jelly
    • Samyang Buldak Ramen – THE Spicy Korean Noodles Samyang Buldak Ramen – THE Spicy Korean Noodles
    • Kubota Daifuku – The Art of Japanese Mochi Kubota Daifuku – The Art of Japanese Mochi
    • BT21 snacks collection BT21 Snacks – A Taste Out of This World
  • Category
    • Snacks
      • Candy, Gummies & Gum Candy, Gummies & Gum
      • Cookies, Wafers & Chocolate Cookies, Wafers & Chocolate
      • Chips, Puffs & Crackers Chips, Puffs & Crackers
      • Jelly & Pudding Jelly & Pudding
      • Mochi, Cakes & Bread Mochi, Cakes & Bread
      • Bento squid snack angry spicy 20g Seaweed, Savory Snacks & Latiao
      • Nuts, Seeds & Fruit Snacks Nuts, Seeds & Fruit Snacks
      • Snacks with Collectibles Snacks with Collectibles
      • DIY Candy Kits DIY Candy Kits
    • Beverages
      • Soda & Sparkling Drinks Soda & Sparkling Drinks
      • Juice & Fruit Drinks Juice & Fruit Drinks
      • Ready-to-Drink Coffee, Tea & Milk Ready-to-Drink Coffee, Tea & Milk
      • Energy & Functional Drinks Energy & Functional Drinks
      • Tea, Coffee & Drink Mixes Tea, Coffee & Drink Mixes
      • 0.0 percent Alcohol-Free Beer
    • Noodles, Rice & Quick Meals
      • Instant Noodles & Quick Meals Instant Noodles & Quick Meals
      • Noodles for Cooking Noodles for Cooking
      • Rice & Rice Cakes Rice & Rice Cakes
    • Sauces / Seasonings / Cooking Essentials / Dry Goods
      • Oils / Vinegars / Syrups Oils / Vinegars / Syrups
      • Cooking Sauces / Pastes Cooking Sauces / Pastes
      • Soup Bases / Curry Soup Bases / Curry
      • Seasoning Powders / Mixes Seasoning Powders / Mixes
      • Dressings / Dipping / Table Sauces Dressings / Dipping / Table Sauces
      • Toppings / Garnishes Toppings / Garnishes
      • Dry Goods Dry Goods
      • Pickled / Fermented Foods Pickled / Fermented Foods
      • Canned & Preserved Foods Canned & Preserved Foods
  • Lifestyle
    • Tableware / Kitchenware Tableware / Kitchenware
    • Home Fragrance / Aroma Home Fragrance / Aroma
    • Toys / Figures / Collectibles Toys / Figures / Collectibles
    • Accessories Accessories
    • Beauty / Skincare Beauty / Skincare
    • POP MART - LABUBU POP MART - LABUBU
  • New arrival
  • SALE
  • Gift Card

Language

BunnyBunny Logo, pink bunny ears and 'Bunny Bunny' text on a transparent background
  • Home page
  • 🔥Hot Now🔥
    • Jelly B Konjac Jelly pouches in assorted flavours Jelly B – Drinkable Konjac Jelly
    • Samyang Buldak Ramen – THE Spicy Korean Noodles Samyang Buldak Ramen – THE Spicy Korean Noodles
    • Kubota Daifuku – The Art of Japanese Mochi Kubota Daifuku – The Art of Japanese Mochi
    • BT21 snacks collection BT21 Snacks – A Taste Out of This World
  • Category
    • Snacks Snacks
      • Candy, Gummies & Gum
      • Cookies, Wafers & Chocolate
      • Chips, Puffs & Crackers
      • Jelly & Pudding
      • Mochi, Cakes & Bread
      • Seaweed, Savory Snacks & Latiao
      • Nuts, Seeds & Fruit Snacks
      • Snacks with Collectibles
      • DIY Candy Kits
    • Beverages Beverages
      • Soda & Sparkling Drinks
      • Juice & Fruit Drinks
      • Ready-to-Drink Coffee, Tea & Milk
      • Energy & Functional Drinks
      • Tea, Coffee & Drink Mixes
      • Alcohol-Free Beer
    • Noodles, Rice & Quick Meals Noodles, Rice & Quick Meals
      • Instant Noodles & Quick Meals
      • Noodles for Cooking
      • Rice & Rice Cakes
    • Sauces / Seasonings / Cooking Essentials Sauces / Seasonings / Cooking Essentials / Dry Goods
      • Oils / Vinegars / Syrups
      • Cooking Sauces / Pastes
      • Soup Bases / Curry
      • Seasoning Powders / Mixes
      • Dressings / Dipping / Table Sauces
      • Toppings / Garnishes
      • Dry Goods
      • Pickled / Fermented Foods
      • Canned & Preserved Foods
  • Lifestyle
    • Tableware / Kitchenware Tableware / Kitchenware
    • Home Fragrance / Aroma Home Fragrance / Aroma
    • Toys / Figures / Collectibles Toys / Figures / Collectibles
    • Accessories Accessories
    • Beauty / Skincare Beauty / Skincare
    • POP MART - LABUBU POP MART - LABUBU
  • New arrival
  • SALE
  • Gift Card
  • Language

    Account

    Noodles, Rice & Quick Meals

    The Heart of Asia, Delivered to Your Pantry.

    Whether you are looking for premium dry noodles for your weekend meal prep, iconic instant ramen for a late-night fix, or quick-heat rice bowls for a busy lunch, we’ve got you covered. Taste the tradition, and find your favorite bowl today.

    Instant Noodles & Quick Meals

    View all
    Samyang Buldak Box
    Samyang Buldak Box with nine assorted ramen and topokki products in a Bunny Bunny gift box
    Creamy Buldak ramen serving suggestion with Buldak chicken character on a pink background

    Samyang Buldak Box

    Samyang Buldak Box

    €30,90
    Sale price  €30,90 Regular price 
    Samyang Buldak 2X Spicy Ramen 140g
    Samyang Buldak 2X Spicy Ramen 140g red packet on a pale pink background
    Samyang Buldak 2X Spicy Ramen 5x140g multipack
    🔥HOT

    Samyang Buldak 2X Spicy Ramen 140g

    Samyang Buldak 2X Spicy Ramen 140g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €18,57/kg
    Samyang Buldak Carbonara Ramen 130g
    Samyang Buldak Carbonara Ramen 130g pink packet on a pale pink background
    Samyang Buldak Carbonara Ramen 5 x 130g multipack on a pale pink background
    🔥HOT

    Samyang Buldak Carbonara Ramen 130g

    Samyang Buldak Carbonara Ramen 130g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €20,00/kg
    Samyang Buldak Cheese Ramen 140g
    Samyang Buldak Cheese Ramen 140g yellow packet on a pale yellow background
    Samyang Buldak Cheese Ramen 5 x 140g multipack
    🔥HOT

    Samyang Buldak Cheese Ramen 140g

    Samyang Buldak Cheese Ramen 140g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €18,57/kg
    Samyang Buldak Original Ramen 140g
    Samyang Buldak Original Ramen 140g black packet on a warm beige background
    Samyang Buldak Original Ramen 5x140g multipack
    🔥HOT

    Samyang Buldak Original Ramen 140g

    Samyang Buldak Original Ramen 140g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €18,57/kg
    Samyang Buldak Jjajang Ramen 140g
    Samyang Buldak Jjajang Ramen 140g green packet on a light green background
    Samyang Buldak Jjajang Ramen 5 x 140g green multipack

    Samyang Buldak Jjajang Ramen 140g

    Samyang Buldak Jjajang Ramen 140g

    €4,20
    Sale price  €4,20 Regular price 
    Unit price €30,00/kg
    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen 145g
    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen 145g yellow packet on a pale yellow background
    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen 4 x 145g multipack on a pale yellow background
    🔥HOT

    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen 145g

    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen 145g

    €4,20
    Sale price  €4,20 Regular price 
    Unit price €28,97/kg
    Samyang Buldak Rosé Topokki Rice Cake Bowl 183.5g
    Samyang Buldak Rosé Topokki Rice Cake Bowl 183.5g on a peach background
    -8%
    🔥HOT

    Samyang Buldak Rosé Topokki Rice Cake Bowl 183.5g

    Samyang Buldak Rosé Topokki Rice Cake Bowl 183.5g

    €6,00
    Sale price  €6,00 Regular price  €6,50
    Unit price €32,70/kg
    Samyang Buldak Rosé Flat Noodle Bowl 169.4g
    Samyang Buldak Rosé Flat Noodle Bowl 169.4g on a pink background
    🔥HOT

    Samyang Buldak Rosé Flat Noodle Bowl 169.4g

    Samyang Buldak Rosé Flat Noodle Bowl 169.4g

    €6,50
    Sale price  €6,50 Regular price 
    Unit price €38,37/kg
    Samyang Buldak Hot Chicken Topokki Rice Cake Bowl 185g
    Samyang Buldak Hot Chicken Topokki Rice Cake Bowl 185g on a peach background
    -41%
    🔥HOT

    Samyang Buldak Hot Chicken Topokki Rice Cake Bowl 185g

    Samyang Buldak Hot Chicken Topokki Rice Cake Bowl 185g

    €3,50
    Sale price  €3,50 Regular price  €5,90
    Unit price €18,92/kg
    Samyang Buldak Carbonara Ramen Big Bowl 105g
    Samyang Buldak Carbonara Ramen Big Bowl 105g pink bowl on a pale pink background
    -27%
    ✨New
    🔥HOT

    Samyang Buldak Carbonara Ramen Big Bowl 105g

    Samyang Buldak Carbonara Ramen Big Bowl 105g

    €3,60
    Sale price  €3,60 Regular price  €4,90
    Unit price €34,29/kg
    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen Big Bowl 110g
    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen Big Bowl 110g on a pale yellow background
    🔥HOT

    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen Big Bowl 110g

    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen Big Bowl 110g

    €4,90
    Sale price  €4,90 Regular price 
    Unit price €44,55/kg

    Instant Soup & Porridge

    Hikari Miso miso soup Enjuku koji green onion 153g
    Hikari Miso miso soup Enjuku koji green onion 153g

    Hikari Miso miso soup Enjuku koji green onion 153g

    Hikari Miso miso soup Enjuku koji green onion 153g

    €4,95
    Sale price  €4,95 Regular price 
    Unit price €32,35/kg
    Hikari Miso miso soup Enjuku koji wakame 156g
    Hikari Miso miso soup Enjuku koji wakame 156g

    Hikari Miso miso soup Enjuku koji wakame 156g

    Hikari Miso miso soup Enjuku koji wakame 156g

    €4,95
    Sale price  €4,95 Regular price 
    Unit price €31,73/kg
    Marukome instant miso soup vegetarian fried tofu & wakame 152g
    Marukome instant miso soup vegetarian fried tofu & wakame 152g

    Marukome instant miso soup vegetarian fried tofu & wakame 152g

    Marukome instant miso soup vegetarian fried tofu & wakame 152g

    €4,95
    Sale price  €4,95 Regular price 
    Unit price €32,57/kg

    Noodles for Cooking

    View all
    Acecook OR flat rice noodle (Pho Kho) 500g
    Acecook OR rice noodle (Pho Kho) 500g

    Acecook OR flat rice noodle (Pho Kho) 500g

    Acecook OR flat rice noodle (Pho Kho) 500g

    €5,00
    Sale price  €5,00 Regular price 
    Unit price €10,00/kg
    Acecook OR rice vermicelli 200g
    Acecook OR rice vermicelli 200g

    Acecook OR rice vermicelli 200g

    Acecook OR rice vermicelli 200g

    €3,00
    Sale price  €3,00 Regular price 
    Unit price €15,00/kg
    Acecook OR rice vermicelli 400g
    Acecook OR rice vermicelli 400g / riisinuudelit

    Acecook OR rice vermicelli 400g

    Acecook OR rice vermicelli 400g

    €4,80
    Sale price  €4,80 Regular price 
    Unit price €12,00/kg
    Eaglobe Dried noodles white somen 400g
    Eaglobe Dried noodles white somen 400g
    2 FOR 4,3€

    Eaglobe Dried noodles white somen 400g

    Eaglobe Dried noodles white somen 400g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €6,50/kg
    Eaglobe Dried Wenzhou Jianshui noodles 454g
    Eaglobe Dried Wenzhou Jianshui noodles 454g
    2 FOR 4,3€

    Eaglobe Dried Wenzhou Jianshui noodles 454g

    Eaglobe Dried Wenzhou Jianshui noodles 454g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €5,73/kg
    Farmer rice sticks straight 5mm 400g
    Farmer rice sticks straight 5mm 400g

    Farmer rice sticks straight 5mm 400g

    Farmer rice sticks straight 5mm 400g

    €2,50
    Sale price  €2,50 Regular price 
    Unit price €6,25/kg
    Golden Lion Fresh udon noodles 200g
    Golden Lion Fresh udon noodles 200g
    2 FOR 2€

    Golden Lion Fresh udon noodles 200g

    Golden Lion Fresh udon noodles 200g

    €1,20
    Sale price  €1,20 Regular price 
    Unit price €6,00/kg
    ITA-SAN Japanese style ramen noodles 200g
    ITA-SAN Japanese style ramen noodles 200g

    ITA-SAN Japanese style ramen noodles 200g

    ITA-SAN Japanese style ramen noodles 200g

    €1,40
    Sale price  €1,40 Regular price 
    Unit price €7,00/kg
    Kami Fresh udon noodles 200g
    Kami Fresh Udon Noodles 200g clear packet on a warm cream background
    2 FOR 2€

    Kami Fresh udon noodles 200g

    Kami Fresh udon noodles 200g

    €1,20
    Sale price  €1,20 Regular price 
    Unit price €6,00/kg
    Long life Quick cooking noodles with egg 500g
    Long life Quick cooking noodles with egg 500g

    Long life Quick cooking noodles with egg 500g

    Long life Quick cooking noodles with egg 500g

    €2,30
    Sale price  €2,30 Regular price 
    Unit price €4,60/kg
    Ottogi buckwheat soba noodles 400g
    Ottogi buckwheat soba noodles 400g

    Ottogi buckwheat soba noodles 400g

    Ottogi buckwheat soba noodles 400g

    €5,30
    Sale price  €5,30 Regular price 
    Unit price €13,25/kg
    Wang Asian style dried udon noodles 453g
    Wang Asian style dried udon noodles 453g
    2 FOR 5,5€

    Wang Asian style dried udon noodles 453g

    Wang Asian style dried udon noodles 453g

    €3,20
    Sale price  €3,20 Regular price 
    Unit price €7,06/kg
    Wang dried jjajangmyeon noodles 453g
    Wang dried jjajangmyeon noodles 453g
    2 FOR 5,5€

    Wang dried jjajangmyeon noodles 453g

    Wang dried jjajangmyeon noodles 453g

    €3,20
    Sale price  €3,20 Regular price 
    Unit price €7,06/kg
    Wang dried noodles thin round 453g
    Wang dried noodles thin round 453g
    2 FOR 5,5€

    Wang dried noodles thin round 453g

    Wang dried noodles thin round 453g

    €3,20
    Sale price  €3,20 Regular price 
    Unit price €7,06/kg

    Rice & Rice Cakes

    Ayuko Sushi Rice 500g
    Ayuko Sushi Rice 500g

    Ayuko Sushi Rice 500g

    Ayuko Sushi Rice 500g

    €2,50
    Sale price  €2,50 Regular price 
    Unit price €5,00/kg
    Laila basmati rice 1kg
    Laila basmati rice 1kg

    Laila basmati rice 1kg

    Laila basmati rice 1kg

    €5,60
    Sale price  €5,60 Regular price 
    Unit price €5,60/kg
    NH rice cake strips (tteokbokki) 907g
    NH rice cake strips (tteokbokki) 907g

    NH rice cake strips (tteokbokki) 907g

    NH rice cake strips (tteokbokki) 907g

    €6,60
    Sale price  €6,60 Regular price 
    Unit price €7,28/kg
    Premium Japanese rice homare 10kg
    Premium Japanese rice homare 10kg

    Premium Japanese rice homare 10kg

    Premium Japanese rice homare 10kg

    €62,90
    Sale price  €62,90 Regular price 
    Unit price €6,29/kg
    Q Rice Thai Hom Mali Jasmine rice 5kg
    Q Rice Thai Hom Mali Jasmine rice 5kg

    Q Rice Thai Hom Mali Jasmine rice 5kg

    Q Rice Thai Hom Mali Jasmine rice 5kg

    €18,50
    Sale price  €18,50 Regular price 
    Unit price €3,70/kg
    Royal Orient jasmine rice premium ST25 1kg
    Royal Orient jasmine rice premium ST25 1kg

    Royal Orient jasmine rice premium ST25 1kg

    Royal Orient jasmine rice premium ST25 1kg

    €4,80
    Sale price  €4,80 Regular price 
    Unit price €4,80/kg
    Royal Thai Rice cargo rice brown 1kg
    Royal Thai Rice cargo rice brown 1kg

    Royal Thai Rice cargo rice brown 1kg

    Royal Thai Rice cargo rice brown 1kg

    €4,90
    Sale price  €4,90 Regular price 
    Unit price €4,90/kg
    Royal Thai Rice cargo rice red 1kg
    Royal Thai Rice cargo rice red 1kg

    Royal Thai Rice cargo rice red 1kg

    Royal Thai Rice cargo rice red 1kg

    €4,60
    Sale price  €4,60 Regular price 
    Unit price €4,60/kg
    Royal Thai Rice glutinous rice 1kg
    Royal Thai Rice glutinous rice 1kg

    Royal Thai Rice glutinous rice 1kg

    Royal Thai Rice glutinous rice 1kg

    €4,20
    Sale price  €4,20 Regular price 
    Unit price €4,20/kg
    Royal Thai Rice glutinous rice black 1kg
    Royal Thai Rice glutinous rice black 1kg

    Royal Thai Rice glutinous rice black 1kg

    Royal Thai Rice glutinous rice black 1kg

    €6,30
    Sale price  €6,30 Regular price 
    Unit price €6,30/kg
    Sawat-D multigrain cereals & rice 1kg
    Sawat-D multigrain cereals & rice 1kg

    Sawat-D multigrain cereals & rice 1kg

    Sawat-D multigrain cereals & rice 1kg

    €6,20
    Sale price  €6,20 Regular price 
    Unit price €6,20/kg
    Sawat-D Trio rice mix (brown, red, glutinous black) 1kg
    Sawat-D Trio rice mix (brown, red, glutinous black) 1kg

    Sawat-D Trio rice mix (brown, red, glutinous black) 1kg

    Sawat-D Trio rice mix (brown, red, glutinous black) 1kg

    €5,80
    Sale price  €5,80 Regular price 
    Unit price €5,80/kg
    Sunclad Shinode sushi rice 1kg
    Sunclad Shinode sushi rice 1kg

    Sunclad Shinode sushi rice 1kg

    Sunclad Shinode sushi rice 1kg

    €5,20
    Sale price  €5,20 Regular price 
    Unit price €5,20/kg

    Canned & Preserved Foods

    Imuraya Yude Azuki Prepared Sweet Red Beans 200g
    Imuraya Yude Azuki Prepared Sweet Red Beans 200g

    Imuraya Yude Azuki Prepared Sweet Red Beans 200g

    Imuraya Yude Azuki Prepared Sweet Red Beans 200g

    €6,20
    Sale price  €6,20 Regular price 
    Unit price €31,00/kg
    KOP Preserved plum umeboshi 100g
    KOP Preserved plum umeboshi 100g

    KOP Preserved plum umeboshi 100g

    KOP Preserved plum umeboshi 100g

    €4,20
    Sale price  €4,20 Regular price 
    Unit price €42,00/kg
    Ma Ling premium luncheon meat 340g
    Ma Ling premium luncheon meat 340g

    Ma Ling premium luncheon meat 340g

    Ma Ling premium luncheon meat 340g

    €5,90
    Sale price  €5,90 Regular price 
    Unit price €17,35/kg
    Bunny Bunny
    BunnyBunny.fi BunnyBunny.fi
    • About us
    • Our Story
    • Contact Information
    • Blogs
    Terms and conditions Terms and conditions
    • Shipping Policy
    • Return and Refund Policy
    • Privacy Policy
    • Terms of Service

    Subscribe

    Get exclusive deals and information of new products.

    © 2026 Bunny Bunny
    Payment methods
    • American Express
    • Apple Pay
    • BLIK
    • Google Pay
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MB WAY
    • MobilePay
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • Visa

    Your cart is empty

    Have an account? Log in to check out faster.

    Continue shopping

    Search

    New Arrival

    • Samyang Buldak Carbonara Ramen Big Bowl 105g
      Samyang Buldak Carbonara Ramen Big Bowl 105g pink bowl on a pale pink background

      Samyang Buldak Carbonara Ramen Big Bowl 105g

      €3,60
      Regular price  €4,90 Sale price  €3,60
      Unit price €34,29/kg
    • BT21 Shine Muscat Peeling Soft Candy 76g
      BT21 Shine Muscat Peeling Soft Candy 76g

      BT21 Shine Muscat Peeling Soft Candy 76g

      €3,20
      Regular price  Sale price  €3,20
      Unit price €42,11/kg
    • BT21 Lychee Peeling Soft Candy 76g
      BT21 Lychee Peeling Soft Candy 76g

      BT21 Lychee Peeling Soft Candy 76g

      €3,20
      Regular price  Sale price  €3,20
      Unit price €42,11/kg
    • BT21 Peach Peeling Soft Candy 76g
      BT21 Peach Peeling Soft Candy 76g

      BT21 Peach Peeling Soft Candy 76g

      €3,20
      Regular price  Sale price  €3,20
      Unit price €42,11/kg