Noodles for Cooking

The Foundation of Every Great Bowl.

Elevate your pantry with Asia’s finest staples. We’ve sourced everything from traditional ramen and soba to versatile glass noodles and guilt-free konjac pasta. Whether you're crafting a rich stir-fry, a light noodle salad, or a healthy low-carb meal, discover the authentic textures and premium quality that turn simple ingredients into a chef-level feast.

Skip to results list

Active filters:

17 items
Column grid
Column grid

Filter

Active filters:

  • Acecook OR flat rice noodle (Pho Kho) 500g

    Acecook OR flat rice noodle (Pho Kho) 500g

    Acecook OR flat rice noodle (Pho Kho) 500g

    €5,00
    Sale price  €5,00 Regular price 
    Unit price €10,00/kg
  • Acecook OR rice vermicelli 200g

    Acecook OR rice vermicelli 200g

    Acecook OR rice vermicelli 200g

    €3,00
    Sale price  €3,00 Regular price 
    Unit price €15,00/kg
  • Acecook OR rice vermicelli 400g

    Acecook OR rice vermicelli 400g

    Acecook OR rice vermicelli 400g

    €4,80
    Sale price  €4,80 Regular price 
    Unit price €12,00/kg
  • Bamboo tree rice vermicelli (Bun Tuoi) 400g

    Bamboo tree rice vermicelli (Bun Tuoi) 400g

    Bamboo tree rice vermicelli (Bun Tuoi) 400g

    €2,80
    Sale price  €2,80 Regular price 
    Unit price €7,00/kg
  • Eaglobe Dried noodles white somen 400g

    Eaglobe Dried noodles white somen 400g

    Eaglobe Dried noodles white somen 400g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €6,50/kg
  • Eaglobe Dried Wenzhou Jianshui noodles 454g

    Eaglobe Dried Wenzhou Jianshui noodles 454g

    Eaglobe Dried Wenzhou Jianshui noodles 454g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €5,73/kg
  • Farmer rice sticks straight 5mm 400g

    Farmer rice sticks straight 5mm 400g

    Farmer rice sticks straight 5mm 400g

    €2,50
    Sale price  €2,50 Regular price 
    Unit price €6,25/kg
  • Golden Lion Fresh udon noodles 200g

    Golden Lion Fresh udon noodles 200g

    Golden Lion Fresh udon noodles 200g

    €1,20
    Sale price  €1,20 Regular price 
    Unit price €6,00/kg
  • ITA-SAN Japanese style ramen noodles 200g

    ITA-SAN Japanese style ramen noodles 200g

    ITA-SAN Japanese style ramen noodles 200g

    €1,40
    Sale price  €1,40 Regular price 
    Unit price €7,00/kg
  • Kami Fresh udon noodles 200g

    Kami Fresh udon noodles 200g

    Kami Fresh udon noodles 200g

    €1,20
    Sale price  €1,20 Regular price 
    Unit price €6,00/kg
  • Long life Quick cooking noodles with egg 500g

    Long life Quick cooking noodles with egg 500g

    Long life Quick cooking noodles with egg 500g

    €2,30
    Sale price  €2,30 Regular price 
    Unit price €4,60/kg
  • Ottogi buckwheat soba noodles 400g

    Ottogi buckwheat soba noodles 400g

    Ottogi buckwheat soba noodles 400g

    €5,30
    Sale price  €5,30 Regular price 
    Unit price €13,25/kg
  • Wang Asian style dried udon noodles 453g

    Wang Asian style dried udon noodles 453g

    Wang Asian style dried udon noodles 453g

    €3,20
    Sale price  €3,20 Regular price 
    Unit price €7,06/kg
  • Wang dried jjajangmyeon noodles 453g

    Wang dried jjajangmyeon noodles 453g

    Wang dried jjajangmyeon noodles 453g

    €3,20
    Sale price  €3,20 Regular price 
    Unit price €7,06/kg
  • Wang dried noodles thin round 453g

    Wang dried noodles thin round 453g

    Wang dried noodles thin round 453g

    €3,20
    Sale price  €3,20 Regular price 
    Unit price €7,06/kg
  • Wang Korean buckwheat noodles 283g

    Wang Korean buckwheat noodles 283g

    Wang Korean buckwheat noodles 283g

    €3,90
    Sale price  €3,90 Regular price 
    Unit price €13,78/kg
  • Yanco Tiantan vermicelli 250g

    Yanco Tiantan vermicelli 250g

    Yanco Tiantan vermicelli 250g

    €2,30
    Sale price  €2,30 Regular price 
    Unit price €9,20/kg