Instant Noodles & Quick Meals

Gourmet in Minutes.

Who says fast food can’t be soul food? We’ve curated the ultimate lineup of authentic Asian ramen, instant rice bowls, and quick meals to save your busiest days (and late-night cravings). From the fiery heat of viral noodles to the comforting taste of premium Japanese curry—just add water, wait a moment, and dive into a world of flavor.

Skip to results list

Active filters:

61 items
Column grid
Column grid

Filter

Active filters:

  • Samyang Buldak Box

    Samyang Buldak Box

    Samyang Buldak Box

    €30,90
    Sale price  €30,90 Regular price 
  • Samyang Buldak 2X Spicy Ramen 140g

    Samyang Buldak 2X Spicy Ramen 140g

    Samyang Buldak 2X Spicy Ramen 140g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €18,57/kg
  • Samyang Buldak Carbonara Ramen 130g

    Samyang Buldak Carbonara Ramen 130g

    Samyang Buldak Carbonara Ramen 130g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €20,00/kg
  • Samyang Buldak Cheese Ramen 140g

    Samyang Buldak Cheese Ramen 140g

    Samyang Buldak Cheese Ramen 140g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €18,57/kg
  • Samyang Buldak Original Ramen 140g

    Samyang Buldak Original Ramen 140g

    Samyang Buldak Original Ramen 140g

    €2,60
    Sale price  €2,60 Regular price 
    Unit price €18,57/kg
  • Samyang Buldak Jjajang Ramen 140g

    Samyang Buldak Jjajang Ramen 140g

    Samyang Buldak Jjajang Ramen 140g

    €4,20
    Sale price  €4,20 Regular price 
    Unit price €30,00/kg
  • Samyang Buldak Cream Carbonara Ramen 140g

    Samyang Buldak Cream Carbonara Ramen 140g

    Samyang Buldak Cream Carbonara Ramen 140g

    €4,20
    Sale price  €4,20 Regular price 
    Unit price €30,00/kg
  • Samyang Buldak Rosé Ramen 140g

    Samyang Buldak Rosé Ramen 140g

    Samyang Buldak Rosé Ramen 140g

    €4,50
    Sale price  €4,50 Regular price 
    Unit price €32,14/kg
  • Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen 145g

    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen 145g

    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen 145g

    €4,20
    Sale price  €4,20 Regular price 
    Unit price €28,97/kg
  • Samyang Buldak Carbonara Topokki Rice Cake Bowl 179g

    Samyang Buldak Carbonara Topokki Rice Cake Bowl 179g

    Samyang Buldak Carbonara Topokki Rice Cake Bowl 179g

    €5,90
    Sale price  €5,90 Regular price 
    Unit price €32,96/kg
  • Samyang Buldak Rosé Topokki Rice Cake Bowl 183.5g

    Samyang Buldak Rosé Topokki Rice Cake Bowl 183.5g

    Samyang Buldak Rosé Topokki Rice Cake Bowl 183.5g

    €6,00
    Sale price  €6,00 Regular price  €6,50
    Unit price €32,70/kg
  • Samyang Buldak Rosé Flat Noodle Bowl 169.4g

    Samyang Buldak Rosé Flat Noodle Bowl 169.4g

    Samyang Buldak Rosé Flat Noodle Bowl 169.4g

    €6,50
    Sale price  €6,50 Regular price 
    Unit price €38,37/kg
  • Samyang Buldak Hot Chicken Topokki Rice Cake Bowl 185g

    Samyang Buldak Hot Chicken Topokki Rice Cake Bowl 185g

    Samyang Buldak Hot Chicken Topokki Rice Cake Bowl 185g

    €3,50
    Sale price  €3,50 Regular price  €5,90
    Unit price €18,92/kg
  • Samyang Buldak Carbonara Ramen Big Bowl 105g

    Samyang Buldak Carbonara Ramen Big Bowl 105g

    Samyang Buldak Carbonara Ramen Big Bowl 105g

    €3,60
    Sale price  €3,60 Regular price  €4,90
    Unit price €34,29/kg
  • Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen Big Bowl 110g

    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen Big Bowl 110g

    Samyang Buldak Quattro Cheese Ramen Big Bowl 110g

    €4,90
    Sale price  €4,90 Regular price 
    Unit price €44,55/kg
  • Samyang Buldak Rosé Ramen Big Bowl 105g

    Samyang Buldak Rosé Ramen Big Bowl 105g

    Samyang Buldak Rosé Ramen Big Bowl 105g

    €4,90
    Sale price  €4,90 Regular price 
    Unit price €46,67/kg
  • Nongshim Shin Ramyun 120g

    Nongshim Shin Ramyun 120g

    Nongshim Shin Ramyun 120g

    €1,90
    Sale price  €1,90 Regular price 
    Unit price €15,83/kg
  • Nongshim Shin Ramyun Toomba Stir-Fry 137g

    Nongshim Shin Ramyun Toomba Stir-Fry 137g

    Nongshim Shin Ramyun Toomba Stir-Fry 137g

    €2,20
    Sale price  €2,20 Regular price 
    Unit price €16,06/kg
  • Nongshim Shin Ramyun Kimchi Stir-Fry 137g

    Nongshim Shin Ramyun Kimchi Stir-Fry 137g

    Nongshim Shin Ramyun Kimchi Stir-Fry 137g

    €1,90
    Sale price  €1,90 Regular price 
    Unit price €13,87/kg
  • Nongshim Shin Ramyun Kimchi 120g

    Nongshim Shin Ramyun Kimchi 120g

    Nongshim Shin Ramyun Kimchi 120g

    €1,90
    Sale price  €1,90 Regular price 
    Unit price €15,83/kg
  • Nongshim Shin Ramyun Spicy Chicken 120g

    Nongshim Shin Ramyun Spicy Chicken 120g

    Nongshim Shin Ramyun Spicy Chicken 120g

    €1,90
    Sale price  €1,90 Regular price 
    Unit price €15,83/kg
  • Nongshim Shin Ramyun Tom Yum 123g

    Nongshim Shin Ramyun Tom Yum 123g

    Nongshim Shin Ramyun Tom Yum 123g

    €2,20
    Sale price  €2,20 Regular price 
    Unit price €17,89/kg
  • Nongshim Soon Veggie Ramyun 112g

    Nongshim Soon Veggie Ramyun 112g

    Nongshim Soon Veggie Ramyun 112g

    €1,90
    Sale price  €1,90 Regular price 
    Unit price €16,96/kg
  • Nongshim Chapagetti 140g

    Nongshim Chapagetti 140g

    Nongshim Chapagetti 140g

    €1,90
    Sale price  €1,90 Regular price 
    Unit price €13,57/kg
  • AK Sichuan mianpi instant broad noodle sesame paste 115g

    AK Sichuan mianpi instant broad noodle sesame paste 115g

    AK Sichuan mianpi instant broad noodle sesame paste 115g

    €2,30
    Sale price  €2,30 Regular price 
    Unit price €20,00/kg
  • AK Sichuan mianpi instant broad noodle sour spicy 115g

    AK Sichuan mianpi instant broad noodle sour spicy 115g

    AK Sichuan mianpi instant broad noodle sour spicy 115g

    €2,30
    Sale price  €2,30 Regular price 
    Unit price €20,00/kg
  • Indomie instant noodles Mi Goreng stir-fry noodles

    Indomie instant noodles Mi Goreng stir-fry noodles

    Indomie instant noodles Mi Goreng stir-fry noodles

    €0,80
    Sale price  €0,80 Regular price 
    Unit price €10,00/kg
  • Indomie instant noodles shrimp

    Indomie instant noodles shrimp

    Indomie instant noodles shrimp

    €0,80
    Sale price  €0,80 Regular price 
    Unit price €11,43/kg
  • Indomie instant noodles special chicken

    Indomie instant noodles special chicken

    Indomie instant noodles special chicken

    €0,80
    Sale price  €0,80 Regular price 
    Unit price €10,67/kg
  • Indomie instant noodles vegetables

    Indomie instant noodles vegetables

    Indomie instant noodles vegetables

    €0,80
    Sale price  €0,80 Regular price 
    Unit price €10,67/kg
  • KFood Goodpokki rapokki pouch hot 250g

    KFood Goodpokki rapokki pouch hot 250g

    KFood Goodpokki rapokki pouch hot 250g

    €4,80
    Sale price  €4,80 Regular price 
    Unit price €19,20/kg
  • KFood Goodpokki rapokki pouch original 250g

    KFood Goodpokki rapokki pouch original 250g

    KFood Goodpokki rapokki pouch original 250g

    €4,80
    Sale price  €4,80 Regular price 
    Unit price €19,20/kg